Hipnoz ve Hipnoterapi

Hipnoz’da kişi trans halindeyken, bilinç devre dışında bırakılmadan, bilinçaltına yönelik telkinlere kapı açılır. Bilincimizle gerçekleştiremediğimiz ama istediğimiz dönüşümü yaşamamızda çok yardımcı bir tekniktir.

Hipnoz bir bilinçaltı yöntemidir. Kişiyi, uyku ile uyanıklık arasında derin bir bedensel ve zihinsel gevşeme haline getirir; yani “trans”a geçirir. Trans halinde, bilinç devre dışında bırakılmadan bilinçaltına yönelik telkinlere kapı açılır. Yani sanıldığının aksine kişinin kendinden geçerek iradeyi uygulayana verdiği, girilince çıkılamayacak bir durum değildir.

Zihinsel değişimin önündeki engellere baktığımızda, derindeki düşünsel alışkanlıkları, ezberleri, onları meşrulaştırma çabalarını görebiliriz. Sebep bazen fark etmediğimiz ama bize zarar veren “ikincil kazançlarımız” da olabilir. Örneğin, hastalığını doğru tedaviye karşın yenemeyen birisi, temelde hastalığı esnasında çevresinden gördüğü ilgi ve sevgiyi bırakmayı reddediyor olabilir. Yeme alışkanlıklarındaki sorunlar da bu gruba girer; kilo ile kişi kendisine bir güven duvarı yaratıyor olabilir. Hipnoz, her alandaki düşünce kalıplarının değiştirilmesine yardımcı olmakla birlikte özellikle madde bağımlılığı ve kilo problemlerinde önerilen etkili bir yöntemdir.

RENGARENK SEANSLARIMIZ

Seanslarımızda kişi hipnoz durumuna getirilerek, “Hipnoterapi” uygulanır. Hipnoterapi, trans halindeki kişiye uygulanan telkin tekniklerinin bütünüdür. Bu terapilerde kişinin eleştirel ve mantıklı zihni bir kenara alınarak, temelde ihtiyacı olan yeni fikirler, duygu ve düşünceler kendisine telkin edilir. Böylece kişilerin yaşam kalitesi belirgin bir şekilde artar. Hipnoz etkili ve hızlı bir yöntemdir ancak %100 herkese uygulanabilen bir yöntem değildir. Hipnoza yatkınlığınızın ne düzeyde olduğunu anlamanın en emin yolu bir hipnoz seansına katılmanızdır. Hipnoza yatkınlığı az olan insanların biraz pratik yaparak mesafeyi kapattıkları bilinmektedir.