tayfun-sahin-hipnoz

“Derin bir nefes alın! Hipnoterapi ile etkin çözümlere ulaşın. Potansiyelinizi harekete geçirin.”

— Tayfun Şahin

Hakkında

Hipnozla 2002 yılından bu yana ilgilenen terapist; İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nün ardından İTİCÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını, “Erteleme Davranışı” konusundaki teziyle tamamladı. 

 

The Hypnotherapy Training Institute of Britain (İngiltere Hipnoterapi Eğitim Enstitüsü) kurucu direktörü olan Dr. John Butler’dan “Klinik Hipnoterapi”, “İleri Analitik Hipnoterapi” ve “Tıbbi Hipnoterapi” eğitimlerini tamamladı. T.T.H Derneği’nden Tıbbi Hipnoz eğitimlerini de alarak birçok hipnoz ve hipnoterapi kongresine katıldı. 

 

Amerikalı ünlü Hipnoterapist Gil Boyne’un öncülüğünü yaptığı “Dönüşümsel Hipnoterapi” ekolünü benimsemektedir. Regresyon hipnoterapisi, etkin oto hipnoz, hipnodrama, anlık-hızlı indüksiyon, hipnozla rüya analizleri, hipnotik programlama dili kullandığı hipnoz teknikleridir. Hipnoz ve hipnoterapi çalışmalarına Bakırköy’de devam eden terapist; ruh sağlığı alanındaki eğitimine Sosyal Hizmet Uzmanlığı’nda devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.