Kuantum Bilinçaltı Okuma

Kuantum Bilinçaltı Okuma

Hepimiz biliyoruz ki yaşam içinde sayısız renk barındırır. Bir yelpaze gibi önümüze açılır Rengarenk

İşte her şey de burada başlar… Çünkü bunu böyle görebilmek, yaşamın içindeki renkleri fark edebilmek aslında bir yaşam sanatıdır. Ressam, sadece biziz; çoğu kez sandığımızın aksine, fırça bizim elimizdedir.

Bir tuval üzerine, bize sunulan renklerden hangilerini “seçip” sürer, hangilerini “silersek”hayatımızın resmi de öyle görünür. Ve biz aslında, doğuştan bu sanatı geliştirmek konusunda yetenekliyizdir.

Bu konuda bazen tek ihtiyacımız olan, yolumuzun aydınlatılmasıdır…

Şu an durduğunuz yerden, hayatınızın resmi tam istediğiniz gibi görünüyor mu? Cevabınız “evet” ise ne mutlu, çünkü bunu hak ediyorsunuz!

Öte yandan ise hayatınızın bazı alanlarında fırçanızı elinizden düşürdüğünüzü, renklerin kayıp gittiğini, soluklaştığını düşünüyor olabilirsiniz. Tuvalinize vuran fırça darbeleri sert gelebilir. Ya da hiçbir şey yolunda gitmiyor; ne yaparsanız yapın resim bozuluyordur. Özene bezene çizdiğiniz hayat tablonuz bir hırsız tarafından elinizden alınmış gibi, yoksun hissediyorsunuzdur belki…

Biz Rengarenk Yaşam Akademisi’nde, geçmiş karalamaları silip, fırçanızı elinize alıp, yeniden tuvalin başına geçmenize rehberlik ediyoruz.

Bir yaşam sanatı akademisi olarak, mutluluğun resmini çizmenize “ışık” tutuyoruz…

“Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?” (Nazım Hikmet’in ressam dostu Abidin Dino’ya ithafen yazdığı “Saman Sarısı” şiirinden…)