Şebnem Tacigut

“Dünya, düşünce gücünden oluşur. Tekrar, tekrar yeniden. Her gün ve her gece”

— Şebnem Tacigut

Hakkında

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Şebnem Tacigut, uzun yıllar kurumsal şirketlerde Finansman Müdürü olarak çalıştı.

2004 yılında hayatında bir dönüşüm yaşama ihtiyacı hissetti. Bedensel, ruhsal, duygusal ve fiziksel iyileşmenin arayışıyla Mikai Usi Reiki Kök Ağacında bulunan Sn. Master Hoca Türkan Güleç ile tanıştı. “Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir” diye anlamlandırdığı o süreçte, kendi dönüşümünü yaşarken Türkan Güleç’ten enerji şifacılığı eğitimi de almaya başladı. “Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi” ile başlayan dersler, “Çakra Dengeleme”, “Kişisel Gelişim” ve “Pozitif Düşünce” eğitimleri ile devam etti. Tacigut, 2007 yılında “Reiki Master Hocalık’’ ünvanı aldı.

Bilgi sonsuzdur…’’ ilkesine inanan Şebnem Tacigut, birçok farklı alanda uzmanlığını geliştirdi. Kendi alanında uzman birçok isimden “Ho’oponopono Yöntemi” (EFT Duygusal Özgürleşme Teknikleri), “İlişki Terapistliği”, “Spritüel Yaşam Koçluğu”, “Çekirdek İnanç – Bilinçaltı – Karma Temizliği”, “Access Bars-Enerji ile Bilinçaltı Çalışması”, “Meleklerle Şifalandırma”, “Doğru Dilek Dileme Yöntemleri”, “Telkin Yolu ile Alfa Boyutunda Hipnoz”, “Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcılığı” eğitimleri alan Şebnem Tacigut, danışanlarına Reiki 1 – Reiki 2 – Reiki 3 derecelerinde “Kişisel Gelişim ve Farkındalık” dersleri vermekte, “Bireysel Kuantum” seansları uygulamakta ve seminerler düzenlemektedir.

2014 yılının başlarında kurucu ortak olarak RENGARENK YAŞAM AKADEMİSİ’ne katılan Şebnem Tacigut, eğitimlerini ve seanslarını bu çatı altında sürdürmektedir.