Sizin hayatınızın yönetmeni kim ?

Siz mi, aileniz mi, kocanız, karınız, çocuklarınız mı yoksa Yaradan mı?

Kaçımız kendimiz olmayı başarabiliyoruz acaba ? Yüreklerimizden geleni özgürce yaşayabiliyoruz? Ben bu işlerin içinde olan biri olarak söylüyorum ki  yüz kişide ancak belki bir kişi özgürce hayatının yönetmenliğini yapıyor.

Kimileri kaderci. Başına gelen her şeyden ortamı,doğduğu şartları, Tanrı’yı ama onu da kendi bildiği şekilde ,hayatı,şansı sorumlu tutuyor .Sıfırdan başlayıp kendi emeği ile bir yerlere gelmiş,kendini geliştirmiş,güzel paralar kazanmış birinden bahsederken çoğu insan ne diyor : ”Şanslı imiş” Ha haha! Gülüyorum buna. Bunu diyen Tanrı’ya inanan biri üstelik. Ben de hemen soruyorum ,öyleyse “Yaradan nasıl adalet ile hükmediyor,istediği kuluna şans veriyor,diğerlerini süründürüyor mu? ” Cevap yok genelde.. Sadece kendi gücünü kullanmayıp,sorumluluk almaktan korkan kişilerin sığınağı çünkü verilen o cevap .Oysa  Yaradan kimseye bir toz tanesi kadar bile haksızlık yapmaz ve kimseyi kayırmaz. Onun gözünde hepimiz biricik,özel ve çok değerliyiz.

Kimimiz her karar alışımızda birilerine danışıyoruz.Özellikle sevdiğimiz insanların bizler hakkındaki düşüncelerini ,planlarını kendi hedeflerimizin önüne koyuyoruz. Öyle çok kişiyle çalıştım ki, çok iyi yerlere gelmiş, doktor, avukat vb.. ama mutsuz,yalnız,öfkeli.Çünkü sürgünlerin en kötüsü,kendinden,öz varlığından,hayat amacından uzağa düşmektir… Hikayelerini dinlediğinizde aslında onların başka mesleklere gönül vermiş olduklarını ancak ailelerinin onlar için istediklerine boyun eğerek,kendilerininkini  değil de onların hayallerini gerçekleştirmiş olduklarını dolayısı ile hayatlarından uzak,tatminsiz ve mutsuz olduklarını gördüm. Hatta daha da ötesi sevdikleri insanlarla değil, ailelerinin onlar için uygun buldukları kişiler ile evlenen ve bir ömür aşksız,sevgisiz,yalnız hissederek yaşayan insanlar tanıdım.Bu kişilere de sorduğunuzda genelde “kaderim böyle imiş,mecburdum o sebepten,bu sebepten” diye saatlerce açıklama yapabilirler. Eğer kendilerini çıplak gözle göremiyor iseler. Ama tabi farkındalık arttıkça insan hayatında neden böyle deneyimler yaşadığını görüyor. Çoğu zaman güçlerini kullanmaktan,duygu ve düşüncelerini ifade etmekten,sorumluluk almaktan korkan insanlar bu deneyimleri ne yazık ki kendilerine çekiyorlar.

Oysa ki var oluşunuz,sahip olduğunuz beden ve tekamül etme (gelişme) mecburiyetiniz dışındaki her deneyiminiz sizin seçimleriniz sonucu oluşuyor. Yani yönetmenlik koltuğuna kendiniz oturduğunuzda ki zaten Yaradan’ın bizlerden istediği budur,o zaman hayatınızda istediğiniz gibi özgürce yaşıyor ve hayallerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Siz kurban değilsiniz…Siz kendi hayatlarınızın kahramanı olma gücüne sahip muhteşem nitelikli varlıklarsınız.. Ve hayatınızın yönetmeni SİZsiniz. Bunu hatırlayıp ona göre yaşadığınızda, her an’ın keyfini çıkaracak ve her konuda bolluk ve bereket içinde olacaksınız.. Siz SEVGİ’SİNİZ.. Siz sınırsız potansiyele sahip ,yaratıcı,Tanrı’nın yeryüzündeki halifesi özelliği taşıyan eşsiz bir varlıksınız. Her zaman bunu hatırlamanız dileği ile..

Sevgi ve Aşk ile..

ANIL ŞEHİRLİOĞLU

Kuantum Düşünce Tekniği Eğitmeni

2014 © Copyright - Mr.tosbaa