Bedenlerimiz Tanrı’nın imalatı olarak kusursuz birer mucizedir . Bedenimizin içindeki tüm organlarımız,her bir hücremiz, Yaradan’ ın sevgisi ile oluşturulmuştur ve Dna kayıtlarımız, bizim tüm ruhsal kimliğimizin kayıtlarını taşır. Atalarımızdan gelen bilgiler, karmamızda oluşan inançlar, duygular, DNA ‘mız da titreşirler. Bu yüzden duygularımıza dikkat etmek ayrıca önem arz etmektedir.

Mucizelerin en büyüğü olan bedenimizde ki her hücre aslında kendini onarma,yenileme bilgisini taşır.Nasıl ki parmağımız kesildiği zaman,kendi kendine onarılıyorsa,aynı şekilde bedenimizde ve organlarımızda oluşan her hangi bir hasarda da aynı şekilde kendini onarma bilgisine sahiptir. Ancak her hastalık,tekamülümüz için bir işaret olduğu için,önce neyi işaret ettiğini anlayıp,sonra bedenimize iyileşme komutu verdiğimizde tüm hastalıkların tedavisi mümkündür.Zaten aslında hastalık teriminin kendisi bir illüzyondur.Gerçek değildir.Gerçek olan sağlıklı,harika bedenlere sahip olduğumuzdur. Yani sağlıklı olmak bizim doğal halimizdir. Ve doğal halimizi bozan her şey illüzyondan ibarettir.Ama zaman zaman bu illüzyonlara ihtiyaç duyarız evrimleşmek,tekamül etmek,duygularımızın farkına varmak için..

Örneğin kabızlık sorunu yaşıyorsanız,geçmişteki deneyimlere fazlaca bağlı olup,duygularınızı içinizde biriktirdiğinizin, aynı zamanda bir kıtlık bilincinde olduğunuzun yani atmadan biriktirme potansiyelinde olduğunuzun göstergesidir. Gözlerinizde bir problem varsa,bazı gerçekleri görmek istemediğinizin bir işaretidir,özellikle sağ göz gelecekle ilgili,sol göz ise geçmişle ilgili görmek istemediğiniz,görmekten korktuğunuz şeyler olduğunu gösterir. Rahimde sorunlar varsa,dişil enerjinizi reddettiğiniz,eril enerjiyi hayat alanınıza almadığınız ve almakla ilgili problemler yaşadığınız aşikardır. Bunlar gibi her organın bir anlamı,zaten beyinde de bir merkezi vardır ve beyin de duyguların paylaşıldığı ana komuta merkezidir.

Bu yüzden hastalıklar kader, Allah’ın takdiri değildir. Sadece sizin kendinizi görmeniz,içinizde sizin gelişiminizi engelleyen duygularınızın farkına varmanız için yaşadığınız,çaresi yine sizin elinizde olan deneyimlerdir.Yeter ki o hastalığa sebep olan duygunuzun farkına varın,sonrası çok kolay. Değişim farkındalıkla başlar, yapılacak düzenli içsel çalışmalarla gerçekleşir. Bu da tamamen sizin elinizdedir. Elbette yardım alacaksınız ama önce kendi içinizde iyileşmek istemeniz en temel adımdır. Çünkü hastalıkların bile sağladığı bazı faydalar vardır ego’ya..Örneğin ilgi çekmek,çok yoğun olan kişiler için dinlenmek vb. olanaklar sağlar. Yani kişi bir yandan hasta olduğu için şikayet ediyorken,diğer yandan sağladığı fayda yüzünden hastalığı sürdürüyordur..Bunun için kendinizi gözlemleyin.Kendinizin farkında olun.

Bunu hak ediyorsunuz..

Sevgi ve Aşk’la..

ANIL ŞEHİRLİOĞLU

2014 © Copyright - Mr.tosbaa