Her düşüncenin sisler ardında kaldığı, arafın dünyada beden bulduğu bir süreçten geçmekteyiz. Gelecek ve geçmişin birbirine en yakın olduğu çizginin üstündeyiz. Bu yüzden git-geller fazlalaşmakta ve bitişler vuku bulmakta. Bitişlerin ardında bir başlangıç beklemekte ancak yorgun ruhların ve bedenine hükmetmekte zorlanan zihinlerin sıkıntı çektiği bir süreçteyiz.
Aslan burcundaki Halkalı Ay tutulması da bize Aydınlığın yaklaştığını haber verir gibi. Gölgesinde yatanlarla, gölgesinden çıkanların arasında kalan ruhlar bütünlüğünün huzura kavuşması için gelmekte. Deprem gibi bizi sallamakta olan bu Ay tutulması, yerimizden kıpırdamamızın ve ilerlememizin gelecekteki biz için ne kadar önemli olduğunu, değişim ve dönüşüme izinli olmanın hayatımızdaki katkısını göstermenin niyetinde.

Hem Uranüsle Hem de Jüpiterle çok güzel açıları olan bu Ay tutulması bize, gölgeler içinden çekip çıkarmaya çaba gösteren bir enerji gönderecektir. Fazlasıyla karanlığa maruz kalan bizlerin, o karanlıktan çıkardığı dersleri hayatımıza empoze etmemizi sağlayacaktır. Eğitim hayatımız boyunca bitmeyeceği gibi, bu sefer de bitmeyecektir, ancak çok daha kolay aşabileceğiz bu dönem. Değişime açık olanların bolluk bereket içinde hareket edeceği, ancak değişime direnenlerin biraz sıkıntı çekebileceği bir dönem olacağının da altını çizmekten fayda var.

Sizlerin arada kalmış düşünceleri, başkalarının hayalleri, başkalarının hayalleri sizlerin düşünce tohumları olabilir. Bu yüzden bu dönem neyi hayal ederseniz, kendinize saklamanızı, ancak düşüncelerinizi insanlara katkı olacak şekilde paylaşmanızı öneririm. Bu dönemde başka hayatların çilesini kendi hayatınıza çekmektense, kendi hayatınızın güzel yanlarını paylaşarak başka insanların çilesine derman olabilirsiniz. Paylaşım bu dönem çok önemli. Ancak paylaşımlarınızdaki iyi niyet daha önemli. Katkı önemli.

Sürgüne gönderilen bir ruh durumunda evinizin odasında yaşadığınız duygu yükümlülüklerinizi, kendinize acı çektiren düşüncelerinizi, başkalarının acısına ortak olurken içinize işlenen kaygı ve korkuları, zamana ayak uyduramayan bilinç seviyenizi, bilişinize gelen gelecek görülerinin sizde yarattığı kaygıları, ailenizden aldığınız korkularınızı ardınızda bırakmak için, bir nevi küresel bir şifalanma için güzel bir dönem olacaktır.

Şifalandırmanız gereken ne varsa gün yüzüne çıkacaktır. Bu ilişkinizde bir kavgayla, bu eğitiminizde yaşadığınız bir sorunlar, bu evinizde çıkacak bir kavgayla, bu sağlığınızdaki ufak sıkıntılarla gün yüzüne çıkabilir. Bu yüzden bu dönemdeki sıkıntı ve sorunlarınızın bir şans olduğunu, içten içe sizi yiyip bitirebilecekken, sinsi sinsi hayatınızda yer edecekken bir kurtuluş şansı vereceğini bilmenizi ve bu dönemdeki sorunlarına bu bakış açısıyla yaklaşmanızı öneririm.

Beyaz bir sayfa açmak ile defteri kapatıp bir daha yüzüne bakmamak arasındaki gidip-gelen gelecek kaygılarınızın bu dönem yakacağınız bir ateş ile kararsızlıklardan bir gelecek çıkartabilirsiniz. Ancak hem üşüyor, hem göremiyor, hem de ateş yakmaya üşeniyorsanız, bu da kendi seçiminiz olarak kalacaktır.
Bu ay tutulması plağı değiştirecek ve size, sizin şarkınızı çalma fırsatı verecektir. Ancak şu an çalan şarkıyı duyamıyorsanız ya da başka insanların ruhlarına iyi gelen şarkıları kendi şarkılarınız gibi görüyorsanız bu sizin müzik anlayışınızı tamamen değiştireceği için başta bir bocalama hissedebilirsiniz. Çünkü belki de ilk defa kendi şarkınızı duymaya başlayacaksınız. Size yabancı gelen bu melodiyi kabullenmek başta zor olabilir. Ancak sizi ayağa kaldırmak için artık başka bir yol kalmamıştır.

Sonuç olarak Jüpiter-Uranüs-Güneş ve Ayın iş birliği içinde hareket edeceği bu dönemi kendi katkınıza çevirmek, ayağa kalkıp bir adım atmaktan geçmekte. Oturduğunuz koltuk rahat ama sizin değil. Bunu idrak edip kendimize ‘yeni’ ‘başkalarının değil bizim’ ‘anı yaşamamızı engelleyen değil bize anı yaşatacak olan’ ‘konforlu değil ama gerçek’ olan bir koltuk bulmamızın gerekliliği ile hareket edersek bu dönem yeni umutların, yeni sevdaların, yeni hayallerin dönemi olacaktır.

Bu Ay tutulmasının size katkı, bolluk ve bereket getirmesine, manevi dünyanıza ışık tutmasına ve vicdanınızın sesine, kalbinizin derinliklerindeki boşluk hissine, ait hissedemeyen mekansal görüşünüze, var olmanızı engelleyen zamansal boşluğunuza şifa olmasına niyet ediyorum.

-Yiğit Penguenn

Write a comment:

2014 © Copyright - Mr.tosbaa